Trasy XDU#9

 

Pętla biegowa XDU#9

Pierwszym etapem jaki do pokonania będą mieli uczestnicy XDU#9 jest czterokilometrowy etap biegowy rozegrany na dwóch, dwukilometrowych pętlach. Nowością jest miejsce startu wyścigu, które pokrywa się z linią mety, a zlokalizowane jest na wysokości dobrze znanego wszystkim bywalcom Lasku Marcelińskiego, samotnie stojącego Wiązu.

Nowością jest także wprowadzenie małej różnicy między pierwszą, a drugą pętlą biegową (a także drugim etapem biegowym). Na początku wyścigu zawodnicy udają się na pętlę biegową szeroką alejką parkową, w kierunku parkingu. Takie rozwiązanie pozwoli na odpowiednie rozciągnięcie stawki zawodników przed kolejnymi pętlami.

 

Pętla rowerowa XDU#9

Pętla rowerowa XDU#9 została stworzona mając na uwadze doświadczenia z aż sześciu poprzednich imprez XDU, które miały miejsce w Lasku Marcelińskim. Na XDU#9 Lasek i Górka zostaną optymalnie wykorzystane, a wrażenia zostaną Wam w pamięci na długo. Do pokonania są trzy pętle długości około 6 km.

Przed pierwszą pętlą zawodnicy pokonują dobieg od swojego stanowiska w strefie zmian do początku pętli. Po pierwszej i drugiej pętli rowerowej zawodnicy wyjeżdżają na kolejną pętlę obok strefy zmian. Po trzeciej pętli rowerowej zsiadają w miejscu zakończenia pętli rowerowej i wykonują dobieg do swojego stanowiska w strefie zmian.

Strefa zmian jest przelotowa i ruch wewnątrz jej odbywa się zawsze w tym samym kierunku (wejście z jednej strony, wyjście z drugiej, takie samo rozmieszczenie w T1 i T2.

Skomentuj!

komentarz(e/y).